Poznaj naszą firmę

Producent tkanin – SOFTEX

Jesteśmy producentem wysokiej klasy tkanin dekoracyjnych. W procesie produkcyjnym najważniejsza jest dla nas jakość. Stąd dokładamy wszelkich starań, aby udoskonalać nasze procesy produkcyjne o innowacyjne rozwiązania, dzięki którym dostarczamy naszym klientom produkt odpowiadający wszystkim ich oczekiwaniom. W ofercie posiadamy szeroki wybór tkanin roletowych, obrusowych oraz technicznych.

21 lat

działalności na rynku tkanin

+2455

zadowolonych klientów

2mln

metrów tkanin w magazynie

Poznaj naszą firmę

Na rynku od pokoleń

Softex to firma, która powstała w styczniu 1992 roku jako biznes rodzinny. Na początku zatrudniała tylko dwie osoby i zajmowała się zlecaniem produkcji krajowym zakładom włókienniczym, a następnie sprzedażą tych produktów. W 1997 roku firma przeniosła się do Łodzi i rozszerzyła swoją działalność o produkcję tkanin, kupując pierwsze maszyny do produkcji.

Ważne zmiany dla Softexu miały miejsce w 1999 roku, kiedy firma przeniosła się do nowych obiektów w Tomaszowie Mazowieckim i zwiększyła produkcję tkanin dekoracyjnych, kupując kolejne maszyny. W 2003 roku firma kupiła Zakłady Tkanin Dekoracyjnych „Detex” w Łodzi, co pozwoliło na zwiększenie produkcji z około 40 000 metrów bieżących na miesiąc do około 160 000 metrów bieżących na miesiąc. W 2004 roku Softex kupił Z.P.O. „Pilica” w upadłości, aby budować nowy oddział wykończalni tkanin, co pozwoliło na uniknięcie korzystania z firm podwykonawczych.

W 2005 roku Softex rozpoczął remont nowych obiektów i utworzył oddział wykończalni tkanin. Kupiliśmy również 4 nowoczesne barwiarki wysokociśnieniowe firmy THIES, 2 stabilizatory oraz barwiarkę laboratoryjną (labomat), służącą do przygotowania recept barwiarskich. W listopadzie 2005 roku uruchomiono własną wykończalnię tkanin.

Softex jest niezależną firmą produkcyjną, która wytwarza najwyższej jakości tkaniny dekoracyjne od pokoleń. Stawiamy na profesjonalizm i tradycję, które idą z duchem czasu rozwijając swoje innowacyjne linie produkcyjne.

Aktualności

Dowiedz się więcej o tkaninach oraz etapach produkcyjnych

Nowa strony firmy Softex

Nasza firma uruchomiła nową stronę, której zadaniem jest szybsza oraz łatwiejsza komunikacja naszym odbiorcom na temat naszych produktów oraz usług.

kontakt

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz kontaktowy, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszelkie pytania.

ul. Cekanowska 1/3
97-200 Tomaszów Mazowiecki